PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1107}
7,4 48 123
oceny
7,4 10 1 48123
7,0 21
ocen krytyków
Frantic
powrót do forum filmu Frantic

Przez pierwsze pół godziny myślałem, że to będzie świetny thriller. Później niestety akcja się rozwlekła, zagmatwała i film stał się nudny. Ledwo co dotrwałem do końca, byłem zmęczony jego oglądaniem. 5/10.

ocenił(a) film na 6
dawid_v22

Miałem podobne odczucie. Pierwsza połowa wydawała mi się małym arcydziełkiem. Dreszcz był obecny wszędzie, nawet w szczegółach - scena gdy Rick przychodzi do hotelu i prosi o klucz, a okazuje się, że go nie ma. Naprawdę byłoby świetnie gdyby to niebezpieczeństwo pozostało nieujawnione, aż do końca. Miło było patrzeć jak postać Forda porusza się w tak obcym i niezrozumiałym środowisku i okolicznościach. Już po wzmiance o terrorystach itd. film zaczął się walić.

ocenił(a) film na 10
lepeczynlcn

To zależy od podejścia, za pierwszym razem skupiłem się tylko na intrydze i przez to lekko się zawiodłem, ale przy drugim podejściu skupiłem się już tylko na klimacie wiedząc co będzie, to daje zdecydowanie lepszy efekt...

dawid_v22

Nie rozumiem po co Araby porywali żonę, przecież mogli wejść do pokoju i wziąć sobie tę walizkę i byłoby po sprawie...

ocenił(a) film na 10
PaulStep

No i tu właśnie leży jedyny minus Frantica, intryga z porwaniem żony nie jest najwyższych lotów..

PaulStep

nie do końca, skad mieli wiedzieć że ktos po prostu pomylił walizki. Raczej doszukiwali się w tym działania wywiadu, wzieli zone zeby miec karte przetargową, w końcu nie wiedzieli z kim maja tak na prawdę doczynienia. Jesli podprowadzono im walizkę specjalnie to chyba taki agent by ukrył ten kryton a nie dalej w walizce trzymał, wziueli by walizkę a tam nie ma zapalnika. No i co dalej wtedy?

ocenił(a) film na 6
PaulStep

Musiałbyś poznać punkt widzenia tamtejszych wielbicieli kóz.

dawid_v22

Podpisuję się! Z dużej chmury mały deszcz! Wreszcie zdobyłem się na luknięcie filmu Romana, nawet to, że ujęcia w taryfach nie były na żywca już zapowiedziało, że z tej mąki chleba nie będzie. Szkoda. Końcówka słaba, wątek z Arabami, nie był wyjaśniony poza walizką omyłkowo trafioną na lotnisku, w dodatku Ford bez znajomości francuskiego tak szybko by nie rozkminił tego miasta!

ocenił(a) film na 7
dawid_v22

Ja mam podobne odczucia - pierwsze pół godziny - rewelacja, jest klimat jest intryga. Wciąga. A potem tylko coraz bardziej i bezsensownie się gmatwa. Zupełnie nie rozumiem na przykład po jakiego grzyba Walker właził z tą walizką na dach. No to już było szczytem absurdu. A do tego scena, w której policjant dopytuje Walkera o kasetę z nagraniem, ten mówi, że nie ma i tyle, bez kosekwencji ( to zresztą jedna z wielu nie do końca przemyślanych scen). Generalnie klimat fajny, ale wiele kwestii pozostało do dopracowania.

monika_a1

to nie jest film dla gimbusow.

dawid_v22

Początek fajny oraz końcówka środek średni ale obsada dobra i klimat.

dawid_v22

to nie jest film dla gimbusow.

ocenił(a) film na 4
dawid_v22

Dokladnie miałem tak samo.

dawid_v22

Chyba ty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones